• 224909_533614549984019_1463814451_n

  • Wind Academy
  • Wind Academy
  • Wind Academy
  • Wind Academy

fevzidirican 05323917987

Konum

Yalıkavak Bodrum’a 18 km uzaklıktadır. Yarımadanın kuzey doğusunda yer alır. Bodrum’dan Yalıkavak’a yapılan bir yolculukta sizi önce bir sıra yeldeğirmeni, daha sonra yalıkavağın o eşsiz manzarası sizi karşılar. Başlangıçta bir süngerci köyü olan ve yarımadanın en ünlü süngercilerinin doğduğu yer olan Yalıkavak, günümüzde çok önemli bir turizm beldesine dönüşmüştür. Tepelerde ve sahilde yer alan yeldeğirmenleri, güzel koyları, günbatımları ve son yılarda aranılan turizm tesisleri ile ön plana çıkar. Artık misafirlerimizin komşularımıza dönüştüğü, her geçen gün yılın tamamını Yalıkavak’ta yaşayan yeni sakinlerimiz ile hayatı doya doya dokunarak, hissederek yaşadığımızı düşünüyoruz. Yalıkavak’ın güneyindeki tepe üzerinde yer alan Geriş köyü ilginç evleri, benzersiz manzarası ile ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında söyliyebiliriz. Ayrıca eski Sandıma Köyü ve Sandıma Sanat Galerisi yörenin en iyi treking parkurlarından biridir. Küdür mevkin’de bulunan beach clublar veya halk plajları da denizin keyfini çıkarmak isteyenler için alternatif olabilir. Büyük spermarketler iş merkezleri gökçebel köyü diye tabir ettiğimiz Yalıkavak- Gündoğan- Göltürkbükü-Torba ana yolunun başlangı noktasındadır. Yapılan araştırmalardan, Yalıkavak’ın tarihinin M.ö. 2000 yıllarına kadar indiği ve buranın ilk sakinlerinin Lelegler olduğu anlaşılır. Yalıkavak evresinde kaya mezarları, sur kalıntıları sandıma köyü ve volkanik kaya yapısı Yalıkavak’ın zengin tarihinin sessiz tanıkları. Yalıkavak’ın Paşa Limanı, Tilkicik Köyü ve Küdür koyları ve küçük, büyük kiremit adaları ünlüdür. Kendine özgü eşsiz sahili, sakinliği, birçok seçkin restoran ve otelleri ile yerli ve yabancı birok ziyaretçiyi çeker. Eskiden tepede yer alan Sandıma köyünün limanı olan Yalıkavak, nüfusun buraya göç etmesi ile önem kazandı. 1923’de Yalıkavak ismini alan yerleşme, belirli bir nüfus yoğunluğunu aşınca 1989 yılında Yalıkavak Belediyesi oldu.

This post is also available in: İngilizce

spotlight

Windsurf & Sailing Wind Academy


Windsurf kurslarımız 3 kısımdan oluşuyor;başlangıç,orta seviye ve ileri seviye olarak.Seviyenize göre bu 3 levelden birini seçip windsurf tutkunuzu daha ileri düzeylere çıkarabilirsiniz.
spotlight

YALIKAVAK Türkiye'nin en iyi Windsurf merkezi


İklimi ve meşhur kuzey rüzgarlarının yanısıra, son derece güvenli bir koy olmasından dolayı Yalıkavak, windsurf tutkunlarının ilk tercihidir.
spotlight

Konaklama


Apartlarımızın hepsi birbirinden bağımsız önlerinde balkanu ve içerisinde sizlerin her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir...