• 224909_533614549984019_1463814451_n

  • Wind Academy
  • Wind Academy
  • Wind Academy
  • Wind Academy

fevzidirican 05323917987

windsurf ligi

Pegasus Windsurf Ligi 1. Ayak Datça Yarışları Sona Erdi

Türkiye Yelken Federasyonu ve Pegasus Havayolları işbirliği ile gerçekleştirilen 3 ayaklı Pegasus Windsurf Ligi’nin 1. Ayak yarışları Datça Belediyesi katkılarıyla13-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlendi.

Türkiye’nin en iyi 55 erkek ve 14 kadın windsurfçüsünün katılımı ile gerçekleşen Datça Yarışlarında 3 yarış serisine göre sonuçlar belirlendi.

Kadınlar kategorisinde 3 Yarış sonucunda Genel Klasmanda Lena Aylin Erdil 3,4 puanla Ligin Liderliğini elde ederken, Çağla Kubat 4.7 puanla 2.ci, Alaçatı Windsurf Kulübü sporcusu Fulya Ünlü 3. Sırada yer aldı.

Erkekler Genel Klasmanda Fenerbahçe Spor Kulubü Sporcusu Ertuğrul İçingir 5.4 puanla Lider olurken, , Redline Windsurf Kulubünden Emirhan Kolburan 6.7 puanla 2., Datça Belediyespor sporcusu Berk Yalgın 14 puanla 3. Sırayı elde etti.

Datça’nın muhteşem rüzgarında gerçekleşen çekişmeli yarışlarda Kadın, Erkek, Genç Erkek ve Genç Bayan ve Master kategorilerinde en iyi dereceyi alan sporculara Datça Belediyesi tarafından Altın Karma ödülleri verildi. Ödül Törenine Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan katıldı.

Datça Belediyesi Altın Karma Ödülleri ; 
Kadın; Lena Aylin Erdil İzmir Ferdi
Genç Bayan; Fulya Ünlü Alaçatı Windsurf Kulübü
Erkek; Ertuğrul İçingir Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi
Genç Erkek ; Can Göv Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
Master Erkek; Mehmet Kaçan Alaçatı Windsurf Kulübü

Pegasus Windsurf Ligi yarışları, 13 – 15 Temmuz’da Datça’da gerçekleştikten sonra 27 – 29 Temmuz’da Ayvalık’ta devam edecek ve 12 Ağustos’ta İstanbul’da Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek sınıflarında Türkiye Şampiyonları yaratarak sona erecek.

Yarış Sonuçları için tıklayınız

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU
16 TEMMUZ 2012

Geri Bildirim gönder...

spotlight

Windsurf & Sailing Wind Academy


Windsurf kurslarımız 3 kısımdan oluşuyor;başlangıç,orta seviye ve ileri seviye olarak.Seviyenize göre bu 3 levelden birini seçip windsurf tutkunuzu daha ileri düzeylere çıkarabilirsiniz.
spotlight

YALIKAVAK Türkiye'nin en iyi Windsurf merkezi


İklimi ve meşhur kuzey rüzgarlarının yanısıra, son derece güvenli bir koy olmasından dolayı Yalıkavak, windsurf tutkunlarının ilk tercihidir.
spotlight

Konaklama


Apartlarımızın hepsi birbirinden bağımsız önlerinde balkanu ve içerisinde sizlerin her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir...