• 224909_533614549984019_1463814451_n

  • Wind Academy
  • Wind Academy
  • Wind Academy
  • Wind Academy

fevzidirican 05323917987

Olimpiyata Çağla Dönertaş

Avustralya”nın Perth şehrinde devam eden ISAF 2011 Dünya Yelken Şampiyonası”nda Türkiye”yi temsil eden sporcular arasında bulunan Dönertaş”ın, olimpiyatlara katılma hakkını elde ettiği açıklandı.

2011 Türkiye şampiyonluğu unvanını taşıyan, Eylül ayında Kocaeli”de gerçekleşen Balkan Yelken Şampiyonası”nda Yunan rakipleri önünde Balkan şampiyonu olan Fenerbahçe Kulübü sporcusu Dönertaş, 2011 yılında katıldığı diğer uluslar arası yarışlar ve son olarak Perth”te gerçekleşen dünya şampiyonasında aldığı başarılı sonuçlarla olimpiyat kotasını aldı.

29 ülkelik olimpiyat kotası bulunan bayanlar laser radial sınıfında Nazlı Çağla Dönertaş, Türkiye”yi şu anda 21. ülke sırasına taşıdığı, olimpiyatlara ev sahipliği yapacak İngiltere”nin değerlendirme dışı tutulmasıyla Türkiye”nin sıralamadaki geçerli pozisyonunun 20. olduğu kaydedildi.

Türkiye”yi olimpiyatlarda yelken branşında laser radial sınıfında temsil edecek 1991 doğumlu Nazlı Çağla Dönertaş”ın, optimist, laser 4.7 ve laser radial sınıflarında yarışarak Türkiye”yi birçok uluslararası yarışta başarı ile temsil ettiği belirtildi.

Son Genel Haberleri Windsurf Dünya Turu başlıyor.. “İstenirse Türk takımlarını çalıştırabilirim” Karol Jablonski Zall ile imzaladı !.. (GALERİ) DenizBank-TAYK Trofesi ödülleri verildi.. Karol Jablonski İstabul”un koçu oluyor.. Son Yelken ve Yat Haberleri Olimpiyata Çağla Dönertaş gidiyor.. Yıl Sonu Yelken Yarışları tamamlandı Yıl sonu yarışı nefesleri kesti.. Yılsonu Yelken Yarışları başladı.. AYK-BAYK Kupası 10 ve 11 Aralık”ta.

Kaynak: Ajansspor.Com

Etiketler:,

Geri Bildirim gönder...

spotlight

Windsurf & Sailing Wind Academy


Windsurf kurslarımız 3 kısımdan oluşuyor;başlangıç,orta seviye ve ileri seviye olarak.Seviyenize göre bu 3 levelden birini seçip windsurf tutkunuzu daha ileri düzeylere çıkarabilirsiniz.
spotlight

YALIKAVAK Türkiye'nin en iyi Windsurf merkezi


İklimi ve meşhur kuzey rüzgarlarının yanısıra, son derece güvenli bir koy olmasından dolayı Yalıkavak, windsurf tutkunlarının ilk tercihidir.
spotlight

Konaklama


Apartlarımızın hepsi birbirinden bağımsız önlerinde balkanu ve içerisinde sizlerin her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir...